Kategoriler
Gebelik

Hamilelikte Mide Bulantısını Geçirmek için 15 Öneri

Hamile kadınların en iyi bilinen belirtilerden biri baş dönmesi, mide bulantısı ve kusma. Aslında, o kadar temsilidirler ki, sinemada bir kahramanın hamile olduğuna dair ipuçları vermek çok yaygındır.

Gebe kadınların %80’inde baş dönmesi,özellikle gebeliğin ilk trimesterinde olduğu ve kusmanın gebe kadınların neredeyse %50’sini etkilediği tahmin edilmektedir. Bu yüzden size hamilelik sırasında kontrol altında baş dönmesi ve mide bulantısı için on beş ipucu sunmak istiyorum.

Herkesin bildiği gibi, hemen hemen tüm hamile kadınlar gebelik on iki hafta sonra bu belirtilerin üstesinden, ancak daha sonra tekrar ortaya çıkabilir, gebeliğin sonuna doğru ve, en kötü ihtimalle, doğum verilene kadar tamamen kaybolmayabilir.

Kulağa “sık sık hamilelik” gibi geldiğini biliyorum ama doğum yaptığı gün “İyiyim!” diyen bir iş arkadaşım var. Hamileliğin dokuz ayında bir an bile kendinde olmadığını fark etti.

Sabah ları hamile kadında baş dönmesi ve mide bulantısı meydana gelirse

 • Başucunda birkaç Maria kurabiyesi veya ekmek tostu bırakın. Sabah uyandığında, yataktan kalkmadan önce, onları azar azar yiyin. Bu o zaman vücudun düşük glikoz seviyesinden mide bulantısı önleyebilir. Çeyrek saat yatakta kal, ve dışarı çıktığında, yavaşla.
 • Vücudun sizden istediği ya da aynı olan şeyleri kahvaltı edin, duyumlarınızı dinleyin. Kalktığınızda çok aç olmayabilir, ama bazı özel gıda isteyebilirsiniz. Sıcak bir şey içmeyin ve daha iyi daha kolay kusma kusmuk bu zamanlarda, çok fazla sıvı içmek değil.

Eğer hamile kadında baş dönmesi ve mide bulantısı yemeklerden sonra ortaya çıkarsa

 • Yemekten bir süre önce, yoğunlaştırılmış süt bir çorba kaşığı var. Yaklaşık on dakika sonra, yemeye başlayabilirsiniz.
 • Yemekten sonra uzanmayın,böylece sindirimi oturarak yapabilirsiniz, özellikle de gebeliğin sonunda kusma ortaya çıktıysa, rahim mideye kadar bastırDığında kusmayı kolaylaştırın.
 • Mümkün olduğunda, öğle ve akşam yemeğinden sonra yarım son dinlenin.

Hamile kadında baş dönmesi ve mide bulantısı öğleden sonra meydana gelirse

 • Kraliçe gibi kahvaltı, prenses gibi yemek ve fakirler gibi yemek. Böylece öğleden sonra ve akşam daha iyi sindirim olacak.
 • Gün boyunca yorgun önlemek için deneyin, ya da öğleden sonra kendinizi daha kötü bulacaksınız. Mümkün olduğunda küçük molalar verin ve mümkünse daha önce konuştuğumuz yarım saati yedikten sonra rahatlayın.

Hamile kadında baş dönmesi ve mide bulantısı gün boyunca meydana gelirse

 • Az yiyin ve sık sık yapın. Daha iyi “birkaç çok daha az.”
 • Güvenli bir yere git ve sana yakışacağını bildiğin yiyecekleri al.
 • Yavaş yiyin ve iyi yemek çiğnemek, böylece mide onları sindirmek için daha az çaba gerekir.
 • Mide bulantısı nı gideren zencefilli bisküvi alın.
 • Çok fazla baharat olmadan yemek pişirin:buğulanmış, ızgara veya pişmiş.
 • İçki sıvıları iyi sulu olmak için, ama vücudunuzun sorar daha fazla değil, midenizi aşırı dolduracak çünkü.
 • Uzak dur, ama eminim zaten öylesin, güçlü kokulardan.
 • Yüklü veya çok sıcak olacağını bildiğiniz ortamlardan kaçının, neredeyse kesin hale gelecektir.

Tüm bu işe yaramazsa, hatta işe yarıyorsa, her zaman mide bulantısı ve kusma için bazı ilaç reçete jinekolog konuşmak için olasılığı vardır, en iyi bilinen ve kullanılan Cariban olmak, hangi birçok hamile kadın (karım bunlardan biridir) hareket yardımcı olur.

Kategoriler
Gebelik

Evde Yapılan Gebelik Testleri Güvenilir mi?

Kadınların dörtte birinin gebelik testlerinin sonuçlarının doğruluğundan emin olmadığına inanılmaktadır. Aslında, hızlı testler çok yaygın değildir.

Tüm hızlı testler, ne olursa olsun fiyat ve çalışma modu, tek bir ilkeye dayanmaktadır – onlar insan koryonik gonadotropin varlığını belirlemek (HCG) idrarda. Döllenmiş yumurta gelişmeye başladıktan 7-10 gün sonra kadın vücudunda üretilmeye başlanan bir hormondur. Bu gebelik HCG başlangıcında zaten adet döngüsünün gecikme ilk günlerinde tespit edilebilir inanılmaktadır.
Testlerde hormonu yakalayan ve şeritteki rengi veya elektronik cihaz yazıtının ekranındaki görünümü değiştirerek tepki veren özel maddeler vardır: pregnon veya
non pregnon (“hamile” veya “hamile değil”).

Neden yanlış bir cevap olumsuz olabilir

Gonadotropin konsantrasyonu yetersiz ise, test sonucu yanlış negatif olabilir. Bu, adet görmeden kısa bir süre önce ortaya çıktığında ve HCG’nin algılanabilir miktarda birikmeye henüz zamanı olmadığında ortaya çıkabilir. Bu arada, 12 haftadan fazla bir süre içinde, hızlı test de yararsız olacak: HCG artık üretilmektedir.

Dış gebelikte ve düşük tehdidinde yanlış negatif test olabilir. Aşırı sıvı kullanımı ile, idrarda hCG konsantrasyonu da azaltabilir, hangi analiz sonucu güvenilmez olabilir anlamına gelir. Bu nedenle, test uzmanları önce sıvıçok içmek ve idrar söktürücü ler kullanmamak için tavsiye. Bir kadın gecikme den sonra ilk günlerde bir test yaptığında özellikle düşük bir zamanda önemlidir. Ve en iyisi sabahları hormon seviyelerini belirlemek.

Yulia Dolgo-Saburova, “Bazı testler, günün düzenlendiği zamanın önemli olmadığını söylüyor.” diyor. “Tipik olarak, bu tür testler son derece hassas olarak konumlandırılmış. Ama ne olursa olsun talimatlarda söylenir, gecikme den birkaç gün sonra, ben hala sabah test yapıyor tavsiye ederim, bir fark tüm gün boyunca HCG miktarı bazen embriyo gelişiminin üçüncü haftasından önce idrarda görünür çünkü.

Neden yanlış bir cevap olumlu olabilir

Yanlış negatif sonuçlara ek olarak, hızlı gebelik testleri de yanlış pozitif gösterebilir. Bu durum pregniel ve Profazi gibi HCG içeren ilaçlarda geçerlidir. Bu ilaçlarla tedavi sonunda, hCG yüksek düzeyde iki hafta kadar devam edebilir. Bu nedenle, test bu süre için beklemek zorunda kalacaktır. Düşükler sonra, kürtaj,dış gebelik kaldırılması, hormon hemen gitmez – bir süre hala vücutta, ve testler yanlış pozitif cevaplar verebilir.

Gebeliğin mevcut olmadığı yerlerde, test ve çeşitli tümör süreçlerinde gösterilmesi.

Nasıl bir hata önlemek için

Buna ek olarak, yanlış sonuçlar, hem pozitif hem de negatif, ekspres testler “teknik” nedenlerle gösterebilir.

Test standart altı veya gecikmiş olabilir. Bu nedenle, her zaman raf ömrü, ambalaj sıkılığı kontrol etmek ve bir sertifika istemek için çekinmeyin gereklidir. Yalnızca iyi lekeli bir aygıtı kullanabilir ve doğrudan kullanmadan önce yazdırabilirsiniz. Depolama koşullarının ihlali de yanıltıcı olabilir. Depolama testlerinin doğruluğundan şüphe etmemek için eczaneden satın almak daha iyidir.

Test için talimatlara uyulmaması ve bayat idrar kullanımı da sonucu değiştirebilir. Ama çok daha sık bir gün içinde test pozitif olur ve bir süre sonra negatif olur. Ama bu bir hata değil. Bu gebelik çok kısa bir süre için donuyor olur, ve bir düşük var. Genellikle kadın fark etmez: her şey normal bir adet olarak olur, sadece hafif bir gecikme ile.

Üç tür test – üç doğruluk derecesi

Üç ekspres test grubu vardır: test şeritleri, tablet ve mürekkep püskürtmeli. Bunların en popüleri test şeritleridir. Eylem prensibi basittir: eğer idrar küçük bir miktar test şeridi düşürmek gerekir ve 5-10 dakika sonra cevap bilinecektir. İkinci şerit boyanmışsa – test pozitiftir, renkli değildir – negatiftir. Bu ikinci şerit ancak fark renk değişti olur, bu sonuç zayıf pozitif olarak kabul edilir. Jinekologlar örneği üç gün içinde tekrarlamalarını tavsiye ediyor. Test şeritleri ucuz, ama aynı zamanda daha az “doğru” geri kalanı ile karşılaştırıldığında. Sonuçların yanlışlığı, şeridin alttan kesilen veya aşırı açıklanabilen bir gerçektir.

Tablet testleri biraz daha pahalı, ama sonuçlarının kalitesi daha yüksek olduğuna inanılmaktadır. Test iki pencereden oluşur: ilk idrar birkaç damla damla gerekir, ve ikinci bir süre sonra bir cevap olacaktır.

Jet testleri için ayrı ayrı idrar toplanmamalıdır – talimatlarda belirtildiği gibi, idrar akışı altında cihaz yerine yeterlidir. Birkaç dakika içinde sonuç ekranda görünür. Mürekkep testleri en pahalı olarak kabul edilir, ama aynı zamanda en hassas – onlar beklenen adet başlamadan önce bile birkaç gün gebelik belirlemek için kullanılabilir.

Ne kadar test yaparsan yap, ultrasona gitmek zorundasın.

Jinekolog Yulia Dolgo-Saburova, “Hamilelik testi tüm kurallara göre yapılıyorsa ve vücutta güvenilirliğini etkileyebilecek hiçbir iç neden yoksa, bir kadının ne tür testler kullandığı önemli değil: vakaların %99’unda inanılabilir, diyor jinekolog Yulia Dolgo-Saburova. “Uzun yıllar süren pratiğimde, testlerin yanlış olduğu sadece iki ya da üç vaka vardı.

Ancak, gebelik sadece inkar edilemez kanıt fetal yumurta gösterir sadece ultrason,olarak kabul edilir. Gecikmeden bir hafta sonra da görebilirsiniz.

Gecikmenin birinci veya ikinci günü gebelik testi negatif çıkarsa, uzman 3 gün sonra tekrarlamanızı önerir. Eğer pozitif ise – bir jinekolog danışmak için şüphesiz bir nedendir. Test negatif kalırsa üç gün içinde yapılmalıdır. Ve üçüncü kez negatif olduğu ortaya çıkarsa, ve adet başlamaz, en kısa sürede bir doktora görünmelisiniz.

Kategoriler
Gebelik

Gebelik Testleri Nasıl Çalışır, Hamilelik Test Türleri Nelerdir

Herhangi bir kadın için hamilelik haberleri çok heyecan verici bir an, herkes için farklı şekillerde. Ama her halükarda, varlığından emin olmak istersiniz ya da tam tersine, hamilelik yokluğunda, en kısa zamanda.


Modern tıp
teknolojileri, adet döngüsü gecikmesinin ilk haftasından itibaren gebeliği belirlemeye olanak sağlar, hatta doktora gitmeden önce bile. Bu gebelik için test etmek için fırsat verilir. Bu tür testler yüksek kaliteli olabilir, yani sadece bir hormon “insan koryonik gonadotropin” olarak adlandırılan idrarda varlığını belirlemek için, ayrıca “gebelik hormonu” olarak adlandırılan, ya da bunların eksikliği. Ve kantitatif olabilir – idrar veya kanda HCG miktarını belirlemek için. En popüler araç testtir – idrar analizi ile gebeliğin hızlı belirlenmesi için şeritler.

Onların eylem prensibi aynıdır – sıvı kromatografi yöntemi ile idrarda bir hormon varlığı tanımıdır. En basit ve en popüler test, uygun maliyet nedeniyle, reaktifler uygulanan düzenli bir kağıt test şeridi vardır.

Testi gerçekleştirmek için, kuru bir temiz kapta idrar bir kısmını toplamak ve işaretli çizgi ye orada test düşürmek gerekir. Şerit idrarı kontrol hattına emdikten sonra test yapılmalı ve 2 – 5 dakika aralığında sonuç değerlendirilmelidir. Gebelik yokluğunda, sadece bir kontrol şeridi olacak, eğer varsa – iki çizgili.

Testin doğruluğu için, yemeklerin saflığı önemlidir, testi yapma tekniğine uygunluk (idrarda testi aşırıya kmayın veya tam tersine, önceden dışarı almayın). Tepki bölgesine ellerinle dokunamazsın. Bu nedenle testi sağlayamayan koşullarda yapılması önerilmez. Sonuç yanlış olması muhtemeldir. Kaset gebelik testi daha uygundur. Bu sürümde, test şeridi plastik bir kap içine yerleştirilir ve ekli pipet ile idrar uygulamak için bir pencere bırakılır. İdrar da temiz bir kapta toplanmalıdır. Gebelik testlerinin en uygun modeli idrar ön toplama gerektirmeyen mürekkep püskürtmeli testlerdir. Plastik kasa sadece idrar akışı altında bir test alanı yerine yeterlidir. Doğal olarak, test arttıkça, maliyeti artar. Test şeritleri bu tür hemen hemen her eczanede mevcuttur.


Gebeliği belirlemek için bu tür testlerin duyarlılığı oldukça yüksektir ve 10 -25 mikromol /ml’dir. 10 mikromol/ml sınırı olan en hassas testler.
Doğruluğu artırmak için sabah saatlerinde bir test yapmak gerekir, şu anda vücutta choriogonadotropin düzeyi mümkün olduğunca yüksek olduğu için. İkinci şerit soluk ise, sonuç pozitif olarak kabul edilmelidir, hormon konsantrasyonu arttığında testi çoğaltabilirsiniz (bir hafta sonra, örneğin).
O kadar uzun zaman önce eczanelerde bir yenilik vardı – sadece varlığı belirlemek için izin veren bir test, aynı zamanda gebelik yaklaşık dönemi. Bu elektronik test sadece idrarda HCG varlığını belirlemek için değil, aynı zamanda kantitatif analizi yürütmek mümkün. Ve hormon miktarı normalde doğrudan gebelik süresine bağlıdır. Bu tutarsızlık ancak gebeliğin kendiliğinden sona erdirilmesi veya kadının üreme sisteminin organlarının bazı tümör hastalıklarının spontan olarak sona erdirilmesi durumunda mümkündür. Bazı tümörler gebelik yokluğunda yanlış pozitif sonuçlar verebilir. Ayrıca, test sonucu bazı ilaçların kullanımını bozabilir. Elektronik test maliyeti oldukça yüksek, ama, yine de, modern kadınlar arasında popülerlik kazanmaya başlıyor.


Gebelik, kan
testi de dahil olmak üzere belirlenebilir. Bunu yapmak için, eğer gebelik herhangi bir belirti gösterirseniz, laboratuvar ziyaret etmelisiniz. Laboratuvar yöntemleri de koryonik gonadotropin tanımına dayanmaktadır, ama kanda bu kez. Laboratuvar testi hem nitel hem de nicel olabilir. Test aç karnına yapılmalıdır, yanı sıra diğer tüm kan testleri.
Anketlere dayalı hızlı gebelik tespiti için önerilen online testler, herhangi bir
kesinlik taşımaz. Onlar son derece öznel olduğundan, ve hatta deneyimli bir doktor laboratuvar onayı olmadan, sadece bir anket temelinde bir tanı yapmaz.


Bir kez test sonucu aldık, ve pozitif olduğu ortaya çıktı, gebelik ve
kayıt gerçeğini doğrulamak için bir doktora ziyaret emin olun. Sadece kalifiye bir uzman gebeliğin normal seyrini kontrol edebilir ve olası sorunları önlemek unutmayın. Kadın kliniğine kaydolduğunuzda, kendi sağlığınıza ve doğmamış çocuğunuzun sağlığına sahip çıkacaksınız.